Off-Road TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мнение за Витара 1.6

3 posters

Go down

Мнение за Витара 1.6 Empty Мнение за Витара 1.6

Писане  Admin Вто Юни 09, 2009 3:35 pm

Понеже ще взиама няква джипка ....дайте мнение за витара къса база кабрио с мек таван, 1.6 мотор с газ.
Как се справя мотора на газ, кое най много се чупи на тия витарки, каде да гледам като взимам?
Мерси за мненията Ви!
Very Happy
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 136
Репотация : 20
Join date : 31.05.2009
Age : 39
Местожителство : Велинград

https://offroad-team.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Мнение за Витара 1.6 Empty Re: Мнение за Витара 1.6

Писане  karata_z Сря Юни 10, 2009 1:23 am

Колега витарата е доста проходима кола особено с агресивни гуми !Мотора който е 8 клапанов май е по добър от 16 клапановия мотор ,до това заключение стигнах четейки из форумите Мойта е 8 клапана !Другия мотор също не е за изхвърляне ама от тях има повече със спукани глави - май това е най слабото място на витарата !!!!Как се справя витарата на гас - ами добре ,последната разходка която беше цигов чарк не съм обръщал изобщо на бензин само на гас карах !Миналата неделя ходих до габрово ,шипка е минах само на гас !Тук ще напиша ,че мойта е три степенен автоматик и това е прави по мощна от друтите с ръчна скоростна кутия ! Карал съм на колегите с ръчна кутия и не намирам много голяма разлика ама е има !!!!Витарата е плаши прегряването от там идват и кривите и спукани глави ,ако се подържа добре и се внимава със водата този проблем отпада !Витарата има доста голям радиатор обаче перката е виско и ако не работи добре -загрява ,мойта е изликувах с една заварка и край -върти постояно ! Това обаче води до по голям разход на гориво мойта веднага вдигна разхода с 0,5 л на 100 може и да е малко повече но в никакъв случей не надхвърля 1 л - ама гаста е евтина- 0,78 ст много важно 50 ст на 100 км !!!!За двигателя е това ,друго ако се сещаш да питаш питай!Задължително гледай да е хидравлика на волана ,карах една без -видя ми се много тежък или колата е била развалена абе гледай да има хидравлика !Колкото до ходава час гледай каквото се гледа при другите коли ,накрайници шарнири ,карета и луфтове на лагерите !за тениките то се вижда гледаш за ръжда и прециняваш !Подръжката не е скъпа поносимо е ! Аз не съм правил кой знае какви ремонти - смяна наклатки ремъци и разни дребни неща - не съм имал досега сериозни проблеми !Например виско перка чисто нова 200 лв задни амортисьори по 25 лв единия предни 85 лв бройката - ако ги сравниш със другите джипки ... абе по добре недей ги сравнява !!!!!Специално аз съм много доволен от витарата за 2 г няма почивен ден а и е друсаме по разни балкани и досега не ме е предала никаде !!!!За вдигане е доста лесна имам предвид тунинг - разгледай форумите !!!!Разхода на гас е 10 на 100 градско според мен и това което чета по нета- моя е 15 градско ама нали е афтоматик.....
Друго не се сещам просто питай !
За мекия таван не бери грижа може да си купиш пласмасов има много готини ама не им знам парите !
karata_z
karata_z

Брой мнения : 43
Репотация : 9
Join date : 03.06.2009

Върнете се в началото Go down

Мнение за Витара 1.6 Empty Re: Мнение за Витара 1.6

Писане  karata_z Сря Юни 10, 2009 1:37 am

Имай предвид че касата база /имам предвит всички джипове къси бази /малко друса ,като се спаднат гумите става доста по поносимо но това е въпрос на вкус !Повече от 110 - 120 км. в час просто небива да се кара - това не е магистрална бегачка аз е карам до 100 - 110 км ,не че неможе повече ама става ламя заради автомата !!!!При каране е комфортна ,вътре е доста широка за водача и пътника до него !Повече от 4 човека просто забрави да качиш на дълъг път тези отзад ще се скапат ако са петима - отзад е тясно за трима !Без тунинг търпи доста по големи гуми от нормалните за нея !Мотора добре се справя и със по големия цолаж туми !!!
karata_z
karata_z

Брой мнения : 43
Репотация : 9
Join date : 03.06.2009

Върнете се в началото Go down

Мнение за Витара 1.6 Empty Re: Мнение за Витара 1.6

Писане  Eвгени Турбото Сря Юни 10, 2009 2:09 am

Браво бе,ебати и отговора.Цял роман за такъв малък джип Very Happy
Eвгени Турбото
Eвгени Турбото
OFF-Road TEAM

Брой мнения : 67
Репотация : 10
Join date : 01.06.2009
Age : 47
Местожителство : Велинград

Върнете се в началото Go down

Мнение за Витара 1.6 Empty Re: Мнение за Витара 1.6

Писане  karata_z Сря Юни 10, 2009 2:30 am

Евгени, Suzuki е на японски и на наш роден означава СКОРОСТ НА СВЕТЛИНАТА а разправяш че джипа бил малък Very Happy
Каква ли означава фронтиера дали пък не е фруктиера ?Laughing Мнение за Витара 1.6 882110
Пък ти си разправяй че джипа бил малък !!!! alien cheers
karata_z
karata_z

Брой мнения : 43
Репотация : 9
Join date : 03.06.2009

Върнете се в началото Go down

Мнение за Витара 1.6 Empty Re: Мнение за Витара 1.6

Писане  Admin Сря Юни 10, 2009 6:00 am

БлагодаряExclamation
cheers cheers cheers Мнение за Витара 1.6 865696 Мнение за Витара 1.6 865696 Мнение за Витара 1.6 865696
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 136
Репотация : 20
Join date : 31.05.2009
Age : 39
Местожителство : Велинград

https://offroad-team.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Мнение за Витара 1.6 Empty Re: Мнение за Витара 1.6

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите